Савченко Святослав Миколайович – лікар-бронхоскопіст відділення функціональної діагностики КНП ММР «Міська лікарня №5».
Святослав Миколайович має 26 років медичного стажу. У 2006р. закінчив Дніпропетровську державну медичну академію. В 2009 році закінчив інтернатуру за спеціальністю “Хірургія”. В цьому ж році прийшов працювати до Жовтневої ЦРЛ (нині КНП ММР “Міська лікарня №5”).
Пройшовши курси спеціалізації з бронхоскопії у Харківській медичній академії післядипломної освіти у 2011 році, Савченко С.М. працює лікарем ендоскопістом-бронхологом у лікарні.
У 2011, 2012 та 2014 роках Святослав Миколайович проходив курси стажування з бронхоскопії на базі ендоскопічного відділення Миколаївської обласної лікарні. У 2017 р. Савченко С.М. присвоєна ІІ категорія за спеціальністю «Бронхоскопія».
Бронхоскопія (фібробронхоскопія) — ендоскопічне дослідження бронхів за допомогою ригідних (прямих) бронхоскопів або гнучких відеобронхофіброскопів. Цей метод дослідження дозволяє візуально дослідити поверхню трахеї та бронхів.
Показанням до бронхоскопії є будь-які бронхолегеневі патологічні зміни, які супроводжуються тривалим кашлем, болем, кровохарканням, виділенням значної кількості виділень (як гнійних так і інших), збільшенням легеневих лімфовузлів, порушеннями зовнішнього дихання. 

Підготовка до бронхоскопії
За кілька годин до процедури не слід приймати їжу. Бажано нічого не їсти на ніч, якщо процедура призначена на ранок. Перед сном можна випити заспокійливий препарат. Вранці не пити рідину.
Якщо пацієнт постійно приймає препарати, які розріджують кров, необхідно попередити про це лікаря, який буде проводити бронхоскопію.
Зробити бронхоскопію з діагностичною або лікувальною метою можна за наявності електронного направлення лікаря з надання ПМД, з яким укладено декларацію про вибір лікаря, або лікуючого лікаря.
Прийом лікаря ведеться у відділенні функціональної діагностики КНП ММР «Міська лікарня №5» з понеділка по п’ятницю з 8.00 год до 10.00 год за адресою: м. Миколаїв, просп. Богоявленський, 336. Тел. (097) 07 09 856.