Відділення інтенсивної терапії та анестезіології відкрилось у Жовтневій центральній лікарні у 1983 році з метою забезпечення оптимально ефективного цілеспрямованого надання анестезіологічної допомоги. Очолив його лікар вищої категорії Столяров Михайло Іванович. Відділення було розгорнуто на 6 ліжок, включає в себе реанімаційний зал на 2 ліжка, та палату інтенсивної терапії на 4 ліжка.

З 2021 року  відділення інтенсивної терапії та анестезіології   в КНП ММР “Міська лікарня №5” очолює Брядко Олександр Вікторович.

Відділення працює цілодобово. Хворі поступають в ургентному та плановому післяопераційному порядку.

Лікарями та медсестрами здійснюється комплекс заходів щодо відновлення корекції і підтримання порушених функцій життєво важливих органів і систем, які виникли внаслідок захворювання , травми, оперативного втручання та інших причин.

Служба надає екстрену допомогу хворим в пологовому, гінекологічному, хірургічному, терапевтичному, неврологічному, травматологічному, кардіологічному відділеннях.

Медичний персонал має високий рівень підготовки для надання кваліфікованої допомоги хворим з різними категоріями хвороб.

Лікарі відділення:

  • вищої категорії – 3
  • першої категорії – 2
  • другої категорії – 1
  • без категорії – 2

Персонал постійно підвищує свій рівень кваліфікації в провідних лікувальних установах.