ЗАХИСТІТЬ СЕБЕ: ЛЕПТОСПІРОЗ

Лептоспіроз – небезпечна  зоонозна (спільна для тварин та людей) інфекційна хвороба, спричинена збудником- бактерією Leptospira.

Без лікування лептоспіроз може призвести до ураження нирок, печінки (ниркова та печінкова недостатність), менінгіту (запалення оболонок  головного і спинного мозку) та смерті.

 Джерелами збудників лептоспірозу являються інфіковані тварини (хворі та носії збудника) – переважно дрібні ссавці (мишовидні та водоплаваючі гризуни), комахоїдні, сільськогосподарські тварини, собаки, промислові тварини (лисиці та ін.). Від людини до людини захворювання не передається!!!!!

Збудник потрапляє у воду із сечею інфікованих тварин, найчастіше – дрібних ссавців (гризунів). Захворіти на лептоспіроз можна під час купання, ловлі риби у заражених водоймах, її розробці, сінокосі на зволожених територіях, при догляді за хворими і інфікованими тваринами тощо. У тіло людини збудник лептоспірозу потрапляє через тріщини, порізи, рани на шкірі чи слизові оболонки (очі, ніс, рот).  Вживання інфікованої їжі та води також може спричинити захворювання. Використання інфікованого посуду.

   В Україні захворюваність на лептоспіроз сезонна і зростає навесні і влітку, коли люди більше часу проводять біля водойм.

     Людина може захворіти у період від двох днів до чотирьох тижнів після зараження.  Симптоми варіюються від легких (головний біль, гарячка, біль у м’язах, почервоніння очей, діарея, висипання)  до серйозних (ураження нирок,  печінки, менінгіт) і навіть летальних (при несвоєчасному зверненні за медичною допомогою та лікуванні). 

      Лептоспіроз часто складно діагностувати, адже симптоми схожі на прояви інших захворювань – наприклад, можуть нагадувати грип, який більш характерний восени і взимку. До того ж, часом захворювання може протікати безсимптомно. Якщо у вас є симптоми захворювання, і ви нещодавно контактували із хворими тваринами, потенційно зараженою водою, вживали відповідну їжу, воду – якнайшвидше зверніться до лікаря, для призначення відповідного лікування.

Для зменшення вірогідності захворювання на лептоспіроз необхідно уникати перебування та ловлі риби у потенційно зараженій воді, контактів із хворими та інфікованими  тваринами,  проводити щеплення домашніх та сільськогосподарських тварин проти лептоспірозу, захищати воду для пиття та продукти харчування від доступу мишовидних гризунів, обов’язково мити продукти у твердій тарі для тривалого зберігання(йогурти, соки напої у пластикових пляшках та металічних банках, консерви), проводити заходи щодо знищення гризунів у особистих помешканнях. 
БЕРЕЖІТЬ СВОЄ ЗДОРОВ’Я!