Сосновський Василь Олександрович – завідувач відділення ортопедії та травматології КНП ММР «Міська лікарня №5».
Василь Олександрович має 19 років медичного стажу. У 2011р. закінчив Українську медичну академію м. Полтави.
Після проходження інтернатури в КНП ММР «Міська лікарня №3» з 2011 по 2013 рр., з липня 2013 року почав працювати лікарем-травматологом у Жовтневій ЦРЛ (КНП ММР «Міська лікарня №5»). Має першу кваліфікаційну категорію за спеціальністю ортопедія і травматологія.
Постійно покращує свої професійні навички – проходить курси підвищення кваліфікації:

 • Сучасні технології відновлювального лікування при патології кісток та суглобів (артроскопія великих суглобів);
 • Сучасні технології відновного лікування при патології кісток (ендопротезування великих суглобів);
 • PRP-терапії в травматології.

Що таке PRP-терапія і як вона діє?

Назва методу (platelet-rich plasma) з англійської перекладається як «плазма, збагачена тромбоцитами». Тромбоцити – особливі клітини крові, їх основна функція – захист організму від крововтрати. Під впливом речовин, що потрапляють в кров із зруйнованих при травмі клітин судинної стінки, тромбоцити осідають на ураженій ділянці і разом з особливим білком – фибрином – формують тромб. Після того як уражену ділянку судини виявляється перекритий, тромбоцити починають виділяти безліч біологічно активних речовин, що сприяють відновленню пошкодженої ділянки. Серед цих речовин є регулятори активності фібробластів – особливі клітини, які синтезують колаген та еластин, білки, від яких залежить еластичність шкіри, міцність зв’язок, стан суглобового хряща.
Збагачену тромбоцитами плазму отримують з власної крові пацієнта. У різних видів кров’яних клітин різна маса. А значить, якщо піддати кров центрифугированию, клітини осядуть в пробірці чіткими шарами: внизу виявляться більш важкі еритроцити і лейкоцити, вгорі – тромбоцити і плазма. Після того як верхній шар відокремлюють від основної маси, і виходить, власне, збагачена тромбоцитами плазма. Якщо у вихідному матеріалі – в крові – міститься 180-320 × 109 / л тромбоцитів, то після збагачення згаданим вище чином їх стає 1000-2500 × 109 / л, тобто приблизно в п’ять-вісім разів більше.
Хрящова тканина сама по собі має досить обмежений потенціал до відновлення. Але, потрапляючи в суглоб та навколо суглобову область, тромбоцити зі збагаченої плазми крові виділяють ті самі, особливі біологічно активні речовини – фактори росту, які діють безпосередньо на фібробласти хрящової тканини. І сприяють зменшенню запальних явищ у зоні суглобу, що приводить до зменшення больового синдрому. Покращуючи загальний стан пацієнтів і збільшуючи ресурс власних суглобів.

Також, на базі відділення успішно проводяться наступні види оперативних втручань:

 • остеосинтез металевими конструкціями всіх видів (накістковий, внутрішньокісткові);
 • відновлення зв’язкового апарату при свіжих і застарілих пошкодженнях;
 • артроскопічні (малоінвазивні) операції на колінному суглобі при пошкодженні зв’язок і менісків;
 • черезкістковий компресійно-дистракційний остеосинтез по Ілізарова;
 • кістковопластичні заміщення дефектів кісток;
 • коригуючи і відновні операції при деформаціях (вроджених та набутих), наслідки травм опорно-рухової системи;
 • невідкладна допомога надається цілодобово без попереднього запису до лікаря.
  За наявності направлення сімейного лікаря Ви можете звернутись до Василя Олександровича за консультацією щоденно з 14.00-16.00 у відділенні ортопедії і травматології, яке знаходиться на 4-му поверсі хірургічного корпусу КНП ММР «Міська лікарня №5» за адресою: м. Миколаїв, просп. Богоявленський, 336. Тел. (0512) 640603.