Триває тренінгова програма проєкту «Посилення спроможності закладів охорони здоров’я та формування стійкості працівників медичної сфери», що реалізується в межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я Ти як?

??‍?

Вже відбулися перші заняття, що були присвячені організації психосоціальної допомоги в медичних закладах, зокрема управлінським рішенням, функціональним обов’язкам медичного персоналу, основним заходам в межах психосоціальної підтримки.

❗️

Тепер настала черга актуальних практичних питань з ментальної допомоги: робота з наслідками довготривалого та інтенсивного стресу, зокрема порушення адаптації, посттравматичний стресовий розлад, генералізований тривожний розлад. Також опановували особливості роботи з людьми, які пережили обстріли, окупацію, є вимушеними переселенцями.

✔️

Стартували супервізії, під час яких учасники поділилися труднощами, що виникають під час виконання професійних завдань. Найактуальнішими наразі є допомога військовослужбовцям, небажання медпрацівників взаємодіяти з психологами, професійне вигорання самих фахівців.

?

Супервізорами виступили практична психологиня, викладачка університету Ольга Семенова, провідний тренер-психотерапевт Сергій Міщук та сімейний психолог, EMDR-терапевт Світлана Бородай.

?

Нагадаємо, що головна мета проєкту «Посилення спроможності закладів охорони здоров’я та формування стійкості працівників медичної сфери» вдосконалити новими компетенціями психологічні служби в лікарнях, зокрема навчити фахівців надавати підтримку і пацієнтам, і лікарям. Психологи мають опановувати сучасні навички кризового консультування, методики з екстремальної психології, навчитися підвищувати стійкість свою та інших. Учасниками проєкту стали 9 лікарень регіонального рівня Запорізької, Миколаївської, Харківської областей.

ℹ️

Пілотний проєкт «Посилення спроможності закладів охорони здоров’я та формування стійкості працівників медичної сфери» реалізується Координаційний центр КМУ / Mental Health UA та ГО Безбар’єрність у співпраці з Міністерство охорони здоров’я України, Департаментами охорони здоров’я Миколаївської, Запорізької та Харківської областей.#тияк