«Український тиждень імунізації 2021: рутинна вакцинація в умовах COVID-19»

Щороку в останній тиждень квітня проводиться Всесвітній Тиждень імунізації з ініціативи Всесвітньої організації охорони здоров’я (ВООЗ). За даними ВООЗ імунізація дозволяє запобігати від 2 до 3 мільйонів випадків смерті від дифтерії, правця, кашлюку, кору, паротиту ,краснухи, гепатиту В та гемофільної інфекції. В цьому році тиждень імунізації проводиться під девізом «Запобігти. Захистити. Прищепити». Цей тиждень відзначається для сприяння імунізації, яка є життєво необхідною для профілактики інфекційних захворювань та захисту життя, а також покликає привернути увагу громадськості до імунізації, як одного з головних заходів, що дозволяє уберегти людство від інфекційних захворювань. В Україні є достатня кількість вакцин проти 10 захворювань за Календарем щеплень щоб створити стійкий колективний імунітет проти цих захворювань.

           Під час пандемії COVID – 19, слід підтримувати рутинну імунізацію для запобігання поширенню вакциноконтрольованих захворювань.

Нагадуємо‌ ‌про‌ ‌важливість‌ ‌вчасно‌ ‌ зробити‌ ‌щеплення!

         Запрошуємо мешканців міста м. Миколаєва  звернутись до свого сімейного лікар для проведення необхідних щеплень!

В Україні вийшов збірник відповідей на найпоширеніші запитання про вакцинацію проти COVID-19 для медичних працівників та широкого загалу.

👉

Електронна версія збірника  http://bit.ly/100answers_vaccov

Збірник «100+ відповідей на запитання про вакцинацію проти COVID-19» містить 10 розділів, у яких доступною мовою розповідається про:

🔹

 як працюють різні типи вакцин;

🔹

 як вимірюють їхню ефективність і перевіряють безпечність;

🔹

 як робити щеплення людям з серйозними захворюваннями (наприклад, з онкохворобами);

🔹

 кому не можна робити щеплення;

🔹

 які є реакції на вакцини;

🔹

 як поводити себе після щеплення тощо.

Невдовзі з’являться і паперові екземпляри, які отримають лікарі й медичні сестри в усіх регіонах України.