Гінеколога варто відвідувати кожні пів року

Візити до гінеколога мають бути регулярними раз на півроку. До цього спеціаліста потрібно обов’язково записатися на прийом, якщо з’явилися якісь насторожуючі ознаки. про них детальніше буде йтися далі.

Кровотеча або виділення між менструаціями

При виявленні на білизні слідів виділення, треба обов’язково звернутися до лікаря. Вони можуть бути першими ознаками раку шийки матки, особливо після настання менопаузи.

Причинами можуть бути і гормональний збій. Краще підстрахуватися                   і виключити серйозне захворювання.

Біль під час сексу

Одиничні випадки дискомфорту під час статевого акту через нові практики нормальний. Якщо він стає регулярним, обов’язково слід звернутися до лікаря.

Він може бути викликаний грибковими інфекціями, ЗПСШ, фібромою матки або запальними захворюваннями органів малого тазу.

Зміни у циклі

Причиною може бути вагітність і грудне вигодовування, розлади харчової поведінки, надмірні навантаження, синдром полікістозних яєчників, передчасну оваріальну недостатність, запальну хворобу таза і міоми матки.

Але всі вони досить серйозні і вимагають уваги лікаря.

Тривалі і рясні місячні

Ці симптоми можуть свідчити про таких захворюваннях, як ендометріоз, гіпотиреоз і навіть рак. Це також може бути пов’язано з викиднем                     і позаматкової вагітністю, потенційно небезпечним для життя станом.

Надмірне здуття живота

Така ознака є один з найголовніших симптомів раку яєчників. Особливо важливо звернутися до лікаря, якщо здуття супроводжується почуттям дискомфорту і тупий болем, а здуття не проходить після початку місячних.

Свербіж або печіння під час сечовипускання

Це може бути неприємним симптомом інфекції сечових шляхів. Але якщо ці симптоми супроводжуються зміною кольору або текстури вульви, вони можуть свідчити про рак в цій області – особливо якщо ви помітили білі плями при самоогляди.

Біль в області тазу або черевної порожнини

Різкий біль або слабша, але тривала і регулярна – привід терміново звернутися до лікаря. Може йтися про ендометріоз, стані, при якому тканини матки виходять за її межі.

Завідувач гінекологічним  відділенням

обласного онкологічного диспансеру

О.М. Коваленко